首頁 > ODU代理商 > S41F1C-P05MJG0-450S
影像僅供參考,以產品規格為準
S41F1C-P05MJG0-450S
型號描述:
5 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
CONN PLUG MALE 5P GOLD SLDR CUP
型號:
S41F1C-P05MJG0-450S
品牌:
ODU
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Features
Backshell, Strain Relief
Connector Type
Plug, Male Pins
Color
Silver
Voltage Rating
Current Rating (Amps)
7.5A
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Shielding
Shielded
Number of Positions
5
Orientation
1
Shell Size - Insert
1
Operating Temperature
-40°C ~ 120°C
Fastening Type
Push-Pull
Termination
Solder Cup
Ingress Protection
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Cable Opening
0.157" ~ 0.177" (4.00mm ~ 4.50mm)