NRF24L01P-R
- 型號描述:
IC RF TxRx Only General ISM > 1GHz 2.4GHz 20-VFQFN Exposed Pad
IC RF TXRX ISM>1GHZ 20QFN
- 型號:
- NRF24L01P-R
- 品牌:
- Nordic Semiconductor ASA
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 20-VFQFN Exposed Pad
- Sensitivity
- -94dBm
- Mounting Type
- Surface Mount
- Frequency
- 2.4GHz
- Memory Size
- Type
- TxRx Only
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Voltage - Supply
- 1.9V ~ 3.6V
- Power - Output
- 0dBm
- Protocol
- Current - Receiving
- 12.6mA ~ 13.5mA
- Data Rate (Max)
- 2Mbps
- Current - Transmitting
- 7mA ~ 11.3mA
- Supplier Device Package
- 20-QFN (4x4)
- Modulation
- GFSK
- RF Family/Standard
- General ISM > 1GHz