首頁 > NorComp代理商 > 869-012-103R001
影像僅供參考,以產品規格為準
869-012-103R001
型號描述:
標準環形連接器 Male B Size Bayonet Circular 12 Position Solder Cup
型號:
869-012-103R001
品牌:
NorComp
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
50
起訂量:1 倍增量:1
Connector Type
Receptacle, Male Pins
Number of Positions
12
Grade
Qualification
Shell Size - Insert
B
Shell Size, MIL
Mounting Type
Panel Mount
Mounting Feature
Bulkhead - Rear Side Nut
Termination
Solder Cup
Fastening Type
Bayonet Lock
Orientation
Keyed
Primary Material
Plastic
Shell Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Shell Finish
Contact Finish - Mating
Gold
Color
Black
Ingress Protection
IP67 - Dust Tight, Waterproof
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Features
Shielding
Unshielded
Current Rating (Amps)
2A
Voltage Rating
250V
Cable Opening
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C