首頁 > NorComp Inc.代理商 > 25645001RP2
影像僅供參考,以產品規格為準
25645001RP2
型號描述:
50 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold
CONN RCPT 50POS 0.079 GOLD PCB
型號:
25645001RP2
品牌:
NorComp Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Packaging
Tray
Features
Connector Type
Receptacle
Voltage Rating
Current Rating (Amps)
1A
Mounting Type
Through Hole
Number of Positions
50
Style
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Contact Type
Female Socket
Fastening Type
Push-Pull
Number of Positions Loaded
All
Termination
Solder
Ingress Protection
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Mated Stacking Heights
Insulation Color
Black
Pitch - Mating
0.079" (2.00mm)
Contact Finish - Mating
Gold
Contact Finish Thickness - Mating
Flash
Contact Finish - Post
Tin
Contact Length - Post
0.118" (3.00mm)
Insulation Height
0.177" (4.50mm)
Row Spacing - Mating
0.079" (2.00mm)