NJM2370R37-TE1#
- 型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 150mA 8-VSP
IC REG LINEAR 3.7V 150MA 8-VSP
- 型號:
- NJM2370R37-TE1#
- 品牌:
- Nisshinbo Micro Devices Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:2000
倍增量:1
價格:
數量:
- Output Configuration
- Positive
- Output Type
- Fixed
- Number of Regulators
- 1
- Voltage - Input (Max)
- 20V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 3.7V
- Voltage - Output (Max)
- Voltage Dropout (Max)
- 0.3V @ 30mA
- Current - Output
- 150mA
- Current - Quiescent (Iq)
- 180 µA
- PSRR
- 60dB (400Hz)
- Control Features
- Enable
- Protection Features
- Over Current, Over Temperature
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)