ST-5ER202
- 型號描述:
2 kOhms 0.25W, 1/4W Gull Wing Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 14.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 2K OHM 0.25W GW SIDE ADJ
- 型號:
- ST-5ER202
- 品牌:
- Nidec Components Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Bulk
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.266" x 0.236" Face (6.75mm x 6.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Termination Style
- Gull Wing
- Resistive Material
- Cermet
- Resistance
- 2 kOhms