ST-42EC500
- 型號描述:
50 Ohms 0.25W, 1/4W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 50 OHM 0.25W PC PIN TOP
- 型號:
- ST-42EC500
- 品牌:
- Nidec Components Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 100
- Packaging
- Bulk
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±20%
- Temperature Coefficient
- ±250ppm/°C
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.197" x 0.177" Face (5.00mm x 4.50mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Termination Style
- PC Pins
- Resistive Material
- Cermet
- Resistance
- 50 Ohms