ST-2TA103
- 型號描述:
10 kOhms 0.1W, 1/10W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 10K OHM 0.1W J LEAD TOP
- 型號:
- ST-2TA103
- 品牌:
- Nidec Components Corporation
- 點擊查看即時庫存
起訂量:500
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.1W, 1/10W
- Tolerance
- ±20%
- Temperature Coefficient
- ±150ppm/°C
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.110" x 0.094" Face (2.80mm x 2.40mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Termination Style
- J Lead
- Resistive Material
- Cermet
- Resistance
- 10 kOhms