SM-42TW102
- 型號描述:
1 kOhms 0.25W, 1/4W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 11.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 1K OHM 0.25W J LEAD TOP
- 型號:
- SM-42TW102
- 品牌:
- Nidec Components Corporation
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.189" x 0.138" Face (4.80mm x 3.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Termination Style
- J Lead
- Resistive Material
- Cermet
- Resistance
- 1 kOhms