SC-1010WB
- 型號描述:
Dip Switch Hexadecimal 16 Position Surface Mount Rotary for Tool Actuator 100mA 5VDC
SWITCH ROTARY DIP HEX 0.1A 5V
- 型號:
- SC-1010WB
- 品牌:
- Nidec Components Corporation
- Packaging
- Tray
- Features
- Contact Finish
- Gold
- Voltage Rating
- 5VDC
- Current Rating (Amps)
- 100mA
- Mounting Type
- Surface Mount
- Pitch
- 0.100" (2.54mm), Full
- Circuit
- Hexadecimal
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Termination Style
- Gull Wing
- Actuator Type
- Rotary for Tool
- Height Above Board
- 0.157" (4.00mm)