CT-9EX502
- 型號描述:
5 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 18.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN SIDE
- 型號:
- CT-9EX502
- 品牌:
- Nidec Components Corporation
數量:
- Packaging
- Bulk
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Adjustment Type
- Side Adjustment
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.378" x 0.217" Face (9.60mm x 5.50mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Termination Style
- PC Pins
- Resistive Material
- Cermet
- Resistance
- 5 kOhms