CT-94EX203
型號描述:
20 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 18.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN SIDE
型號:
CT-94EX203
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Side Adjustment
Size / Dimension
Rectangular - 0.378" x 0.189" Face (9.60mm x 4.80mm)
Resistance
20 kOhms