CT-94EW103
型號描述:
10 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 18.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
型號:
CT-94EW103
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Top Adjustment
Size / Dimension
Rectangular - 0.378" x 0.189" Face (9.60mm x 4.80mm)
Resistance
10 kOhms