CT-94EW102
型號描述:
1 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 18.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 1K OHM 0.5W PC PIN TOP
型號:
CT-94EW102
品牌:
Nidec Components Corporation
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Tolerance
±10%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Adjustment Type
Top Adjustment
Size / Dimension
Rectangular - 0.378" x 0.189" Face (9.60mm x 4.80mm)
Mounting Type
Through Hole
Termination Style
PC Pins
Resistive Material
Cermet
Resistance
1 kOhms