CT-6EX501
- 型號描述:
500 Ohms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
TRIMMER 500 OHM 0.5W PC PIN SIDE
- 型號:
- CT-6EX501
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.323" x 0.276" Face (8.20mm x 7.00mm)
- Resistance
- 500 Ohms