CT-6EP103
- 型號描述:
10 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN TOP
- 型號:
- CT-6EP103
- 品牌:
- Nidec Components Corporation
數量:
- Packaging
- Bulk
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Size / Dimension
- Square - 0.276" x 0.276" Face (7.00mm x 7.00mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Termination Style
- PC Pins
- Resistive Material
- Cermet
- Resistance
- 10 kOhms