CT-6EMP504
- 型號描述:
500 kOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
TRIMMER 500-500K OHM 0.5W PC PIN
- 型號:
- CT-6EMP504
- 品牌:
- Nidec Components Corporation
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Bulk
- Power (Watts)
- 0.5W, 1/2W
- Tolerance
- ±10%
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.276" x 0.228" Face (7.00mm x 5.80mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Termination Style
- PC Pins
- Resistive Material
- Cermet
- Resistance
- 500 kOhms