首頁 > Nichicon代理商 > UVZ1E221MPD
影像僅供參考,以產品規格為準
UVZ1E221MPD
型號描述:
鋁質電解電容器 - 徑向插件式 25volts 220uF 8x11.5 20% 3.5LS
型號:
UVZ1E221MPD
品牌:
Nichicon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
200
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Package / Case
Radial, Can
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Polarization
Polar
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
0.138" (3.50mm)
Ratings
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)
Capacitance
220 µF
Voltage - Rated
25 V
Ripple Current @ Low Frequency
240 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
360 mA @ 10 kHz