首頁 > Nichicon代理商 > PWS2202220KJ
影像僅供參考,以產品規格為準
PWS2202220KJ
型號描述:
0.022 μF Film Capacitor 500V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Axial
薄膜電容器 Cylindrical. axial 14.5 x 32
型號:
PWS2202220KJ
品牌:
Nichicon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
300
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Features
Package / Case
Axial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC
500V
Voltage Rating - DC
2000V (2kV)
Height - Seated (Max)
Capacitance
0.022 µF
Size / Dimension
0.571" Dia x 1.260" L (14.50mm x 32.00mm)