首頁 > Nichicon代理商 > PPA2202220KJ
影像僅供參考,以產品規格為準
PPA2202220KJ
型號描述:
0.022 μF Film Capacitor 650V 2000V (2kV) Polypropylene (PP), Metallized Axial
薄膜電容器 2000 Vdc 0.022uf Cylindrical. axial
型號:
PPA2202220KJ
品牌:
Nichicon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Features
Package / Case
Axial
Mounting Type
Through Hole
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Applications
High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Lead Spacing
Termination
PC Pins
Ratings
Dielectric Material
Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC
650V
Voltage Rating - DC
2000V (2kV)
Height - Seated (Max)
Capacitance
0.022 µF
ESR (Equivalent Series Resistance)
33.5 mOhms
Size / Dimension
0.354" Dia x 1.260" L (9.00mm x 32.00mm)