首頁 > Nichicon代理商 > PLF1D151MDO2TD
影像僅供參考,以產品規格為準
PLF1D151MDO2TD
型號描述:
150 μF 20 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can 20mOhm 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM POLY 150UF 20% 20V TH
型號:
PLF1D151MDO2TD
品牌:
Nichicon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Type
Polymer
Capacitance
150 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
20mOhm
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ratings
Applications
General Purpose
Ripple Current @ High Frequency
4.32 A @ 100 kHz
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.512" (13.00mm)