PCM1D561MCL1GS
- 型號描述:
560 μF 20 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 20mOhm 8000 Hrs @ 125°C
CAP ALUM POLY 560UF 20% 20V SMD
- 型號:
- PCM1D561MCL1GS
- 品牌:
- Nichicon
數量:
- Type
- Polymer
- Capacitance
- 560 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 20 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 20mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 8000 Hrs @ 125°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Ripple Current @ Low Frequency
- 125 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 2.5 A @ 100 kHz
- Lead Spacing
- Size / Dimension
- 0.394" Dia (10.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.413" (10.50mm)
- Surface Mount Land Size
- 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)