首頁 > Nichicon代理商 > PCM1D561MCL1GS
影像僅供參考,以產品規格為準
PCM1D561MCL1GS
型號描述:
560 μF 20 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 20mOhm 8000 Hrs @ 125°C
CAP ALUM POLY 560UF 20% 20V SMD
型號:
PCM1D561MCL1GS
品牌:
Nichicon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Type
Polymer
Capacitance
560 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
20mOhm
Lifetime @ Temp.
8000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
125 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.5 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)