首頁 > Nichicon代理商 > PCG0E821MCL1GS
影像僅供參考,以產品規格為準
PCG0E821MCL1GS
型號描述:
有機聚合鋁電容器 2.5volts 820uF AEC-Q200
型號:
PCG0E821MCL1GS
品牌:
Nichicon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
1000
起訂量:1 倍增量:1
Type
Polymer
Capacitance
820 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
20mOhm
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
General Purpose
Ripple Current @ High Frequency
3.3 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)
0.276" (7.00mm)
Surface Mount Land Size
0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)