首頁 > Nichicon代理商 > LGL2W821MELC50
影像僅供參考,以產品規格為準
LGL2W821MELC50
型號描述:
820 μF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP TH
型號:
LGL2W821MELC50
Capacitance
820 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature
-25°C ~ 105°C
Ripple Current @ Low Frequency
1.93 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
2.7599 A @ 50 kHz
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Size / Dimension
1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)
2.047" (52.00mm)