首頁 > Nichicon代理商 > GYA1J820MCW1GS
影像僅供參考,以產品規格為準
GYA1J820MCW1GS
型號描述:
82 μF 63 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 30mOhm 4000 Hrs @ 125°C
有機聚合鋁電容器 63VDC 82uF 20% Vibration Resistance AEC-Q200
型號:
GYA1J820MCW1GS
品牌:
Nichicon
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Type
Hybrid
Capacitance
82 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm
Lifetime @ Temp.
4000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Ratings
AEC-Q200
Applications
Automotive
Ripple Current @ Low Frequency
210 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency
1.4 A @ 100 kHz
Lead Spacing
Size / Dimension
0.394" Dia (10.00mm)
Height - Seated (Max)
0.413" (10.50mm)
Surface Mount Land Size
0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)