SZMM5Z6V2T5GF
型號描述:
Zener Diode 6.2 V 300 mW ±2% Surface Mount SOD-523
DIODE ZENER 6.2V 300MW SOD523
型號:
SZMM5Z6V2T5GF
品牌:
Nexperia USA Inc.
原廠包裝量:
1
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±2%
Package / Case
SC-79, SOD-523
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
150°C (TJ)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
6.2 V
Impedance (Max) (Zzt)
10 Ohms
Supplier Device Package
SOD-523
Grade
Automotive
Power - Max
300 mW
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.1 V @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr
3 µA @ 4 V