PSMNR56-25YLEX
- 型號描述:
N-Channel 25 V 320A (Tc) 333W (Tc) Surface Mount LFPAK56, Power-SO8
PSMNR56-25YLE/SOT1023/4 LEADS
- 型號:
- PSMNR56-25YLEX
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1500
倍增量:1
價格:
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 25 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 320A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 7V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 0.63mOhm @ 25A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2.2V @ 2mA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 190 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 12137 pF @ 12 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 333W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)