PSMN8R7-80BS,118
- 型號描述:
N-Channel 80 V 90A (Tc) 170W (Tc) Surface Mount D2PAK
MOSFET N-CH 80V 90A D2PAK
- 型號:
- PSMN8R7-80BS,118
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 80 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 90A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 8.7mOhm @ 10A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 1mA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 52 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 3346 pF @ 40 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 170W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)