PSMN6R7-40MLDX
- 型號描述:
N-Channel 40 V 50A (Tc) 65W (Tc) Surface Mount LFPAK33
MOSFET N-CH 40V 50A LFPAK33
- 型號:
- PSMN6R7-40MLDX
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 40 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 50A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 6.7mOhm @ 20A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2.15V @ 1mA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 31 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 2071 pF @ 20 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 65W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)