PSMN4R0-30YLDX
- 型號描述:
N-Channel 30 V 95A (Tc) 64W (Tc) Surface Mount LFPAK56, Power-SO8
MOSFET N-CH 30V 95A LFPAK56
- 型號:
- PSMN4R0-30YLDX
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 30 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 95A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 4mOhm @ 25A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2.2V @ 1mA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 19.4 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 1272 pF @ 15 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 64W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)