PSMN3R7-100BSEJ
- 型號描述:
N-Channel 100 V 120A (Tc) 405W (Tc) Surface Mount D2PAK
MOSFET N-CH 100V 120A D2PAK
- 型號:
- PSMN3R7-100BSEJ
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- 175°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 120A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 3.95mOhm @ 25A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 405W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 1mA
- Supplier Device Package
- D2PAK
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 100 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 246 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 16370 pF @ 50 V