PSMN3R0-30YLDX
- 型號描述:
N-Channel 30 V 100A (Tc) 91W (Tc) Surface Mount LFPAK56, Power-SO8
MOSFET N-CH 30V 100A LFPAK56
- 型號:
- PSMN3R0-30YLDX
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SC-100, SOT-669
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- FET Type
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 100A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 3.1mOhm @ 25A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 91W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2.2V @ 1mA
- Supplier Device Package
- LFPAK56, Power-SO8
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 30 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 46.4 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 2939 pF @ 15 V