PSMN2R4-30MLDX
- 型號描述:
N-Channel 30 V 70A (Tc) 91W (Tc) Surface Mount LFPAK33
MOSFET N-CH 30V 70A LFPAK33
- 型號:
- PSMN2R4-30MLDX
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- SOT-1210, 8-LFPAK33 (5-Lead)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- N-Channel
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 70A (Tc)
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 2.4mOhm @ 25A, 10V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 91W (Tc)
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 2.2V @ 1mA
- Supplier Device Package
- LFPAK33
- Grade
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 4.5V, 10V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 30 V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 51 nC @ 10 V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 3264 pF @ 15 V