PSMN1R3-100ASFJ
- 型號描述:
N-Channel 100 V 400A (Ta) 1.071kW (Tc) Surface Mount CCPAK1212
NEXTPOWER 100 V, 1.3 MOHM, N-CHA
- 型號:
- PSMN1R3-100ASFJ
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 100 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 400A (Ta)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 7V, 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 1.3mOhm @ 25A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 1mA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 248 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 17737 pF @ 50 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 1.071kW (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)