PSMN1R1-40BS,118
- 型號描述:
N-Channel 40 V 120A (Tc) 306W (Tc) Surface Mount D2PAK
MOSFET N-CH 40V 120A D2PAK
- 型號:
- PSMN1R1-40BS,118
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 40 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 120A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 1.3mOhm @ 25A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 1mA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 136 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 9710 pF @ 20 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 306W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)