PSMN020-100YS,115
- 型號描述:
N-Channel 100 V 43A (Tc) 106W (Tc) Surface Mount LFPAK56, Power-SO8
MOSFET N-CH 100V 43A LFPAK56
- 型號:
- PSMN020-100YS,115
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- FET Type
- N-Channel
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 100 V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 43A (Tc)
- Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
- 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 20.5mOhm @ 15A, 10V
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 4V @ 1mA
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 41 nC @ 10 V
- Vgs (Max)
- ±20V
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 2210 pF @ 50 V
- FET Feature
- Power Dissipation (Max)
- 106W (Tc)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 175°C (TJ)