首頁 > Nexperia USA Inc.代理商 > PSMN017-60YS,115
影像僅供參考,以產品規格為準
PSMN017-60YS,115
型號描述:
N-Channel 60 V 44A (Tc) 74W (Tc) Surface Mount LFPAK56, Power-SO8
MOSFET N-CH 60V 44A LFPAK56
型號:
PSMN017-60YS,115
品牌:
Nexperia USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
SC-100, SOT-669
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
44A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
15.7mOhm @ 15A, 10V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
74W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
4V @ 1mA
Supplier Device Package
LFPAK56, Power-SO8
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V
Vgs (Max)
±20V
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
20 nC @ 10 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1172 pF @ 30 V