首頁 > Nexperia USA Inc.代理商 > PNU650200EJ-QJ
影像僅供參考,以產品規格為準
PNU650200EJ-QJ
型號描述:
Diode 650 V 20A Surface Mount D2PAK R2P
DIODE STD 650V 20A D2PAK R2P
型號:
PNU650200EJ-QJ
品牌:
Nexperia USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
650 V
Current - Average Rectified (Io)
20A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.55 V @ 20 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
60 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
5 µA @ 650 V
Capacitance @ Vr, F
13pF @ 400V, 1MHz
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q101
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), Variant
Supplier Device Package
D2PAK R2P
Operating Temperature - Junction
175°C