首頁 > Nexperia代理商 > PNE20010EXDX
影像僅供參考,以產品規格為準
PNE20010EXDX
型號描述:
Diode 200 V 1A Surface Mount SOD323HP
整流器 RECTIFIER SOD323HP/S
型號:
PNE20010EXDX
品牌:
Nexperia
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
4500
起訂量:1 倍增量:1
Technology
Standard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
200 V
Current - Average Rectified (Io)
1A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.02 V @ 1 A
Speed
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)
25 ns
Current - Reverse Leakage @ Vr
75 nA @ 200 V
Capacitance @ Vr, F
10pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2-SMD, Flat Leads
Supplier Device Package
SOD323HP
Operating Temperature - Junction
175°C