首頁 > Nexperia代理商 > PMH600UNEH
影像僅供參考,以產品規格為準
PMH600UNEH
型號描述:
N-Channel 20 V 800mA (Ta) 370mW (Ta), 2.2W (Tc) Surface Mount DFN0606-3
MOSFET The factory is currently not accepting orders for this product.
型號:
PMH600UNEH
品牌:
Nexperia
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
10000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
3-XFDFN
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Type
N-Channel
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
800mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
620mOhm @ 600mA, 4.5V
FET Feature
Power Dissipation (Max)
370mW (Ta), 2.2W (Tc)
Vgs(th) (Max) @ Id
950mV @ 250µA
Supplier Device Package
DFN0606-3
Grade
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
1.2V, 4.5V
Vgs (Max)
±8V
Drain to Source Voltage (Vdss)
20 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
0.31 nC @ 4.5 V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
21.3 pF @ 10 V