PMDXB950UPELZ
- 型號描述:
Mosfet Array 20V 500mA 380mW Surface Mount DFN1010B-6
MOSFET 2P-CH 20V 0.5A 6DFN
- 型號:
- PMDXB950UPELZ
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Package / Case
- 6-XFDFN Exposed Pad
- Mounting Type
- Surface Mount
- Configuration
- 2 P-Channel (Dual)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C (TJ)
- Technology
- MOSFET (Metal Oxide)
- Power - Max
- 380mW
- Drain to Source Voltage (Vdss)
- 20V
- Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
- 500mA
- Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
- 43pF @ 10V
- Rds On (Max) @ Id, Vgs
- 1.4Ohm @ 500mA, 4.5V
- Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
- 2.1nC @ 4.5V
- FET Feature
- Vgs(th) (Max) @ Id
- 950mV @ 250µA