首頁 > Nexperia USA Inc.代理商 > NEX90530APA-Q100F
影像僅供參考,以產品規格為準
NEX90530APA-Q100F
型號描述:
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 300mA 8-HTSSOP
NEX90530APA-Q100/SOT8062/HTSSO
型號:
NEX90530APA-Q100F
品牌:
Nexperia USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Output Configuration
Positive
Output Type
Fixed
Number of Regulators
1
Voltage - Input (Max)
40V
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V
Voltage - Output (Max)
Voltage Dropout (Max)
0.95V @ 300mA
Current - Output
300mA
Current - Quiescent (Iq)
10 µA
PSRR
60dB (100Hz)
Control Features
Enable, Power Good
Protection Features
Over Current, Over Temperature, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C (TJ)
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q100
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad