74LVC1G32GV-Q100H
- 型號描述:
OR Gate IC 1 Channel SC-74A
IC GATE OR 1CH 2-INP SC74A
- 型號:
- 74LVC1G32GV-Q100H
- 品牌:
- Nexperia USA Inc.
數量:
- Logic Type
- OR Gate
- Number of Circuits
- Number of Inputs
- 2
- Features
- Voltage - Supply
- 1.65V ~ 5.5V
- Current - Quiescent (Max)
- 4 µA
- Current - Output High, Low
- 32mA, 32mA
- Input Logic Level - Low
- 0.7V ~ 0.8V
- Input Logic Level - High
- 1.7V ~ 2V
- Max Propagation Delay @ V, Max CL
- 4ns @ 5V, 50pF
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C