74HC4052PW-Q100,11
- 型號描述:
2 Circuit IC Switch 4:1 150Ohm 16-TSSOP
IC SWITCH SP4TX2 150OHM 16TSSOP
- 型號:
- 74HC4052PW-Q100,11
- Switch Circuit
- SP4T
- Multiplexer/Demultiplexer Circuit
- 4:1
- Number of Circuits
- 2
- On-State Resistance (Max)
- 150Ohm
- Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
- 6Ohm
- Voltage - Supply, Single (V+)
- 2V ~ 10V
- Voltage - Supply, Dual (V±)
- ±1.5V ~ 5V
- Switch Time (Ton, Toff) (Max)
- 58ns, 48ns
- -3db Bandwidth
- 180MHz
- Charge Injection
- Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
- 3.5pF
- Current - Leakage (IS(off)) (Max)
- 2µA
- Crosstalk
- -60dB @ 1MHz
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TA)
- Package / Case
- 16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)