首頁 > Nexperia USA Inc.代理商 > 74HC4052PW-Q100,11
影像僅供參考,以產品規格為準
74HC4052PW-Q100,11
型號描述:
2 Circuit IC Switch 4:1 150Ohm 16-TSSOP
IC SWITCH SP4TX2 150OHM 16TSSOP
型號:
74HC4052PW-Q100,11
品牌:
Nexperia USA Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:2500 倍增量:1
Switch Circuit
SP4T
Multiplexer/Demultiplexer Circuit
4:1
Number of Circuits
2
On-State Resistance (Max)
150Ohm
Channel-to-Channel Matching (ΔRon)
6Ohm
Voltage - Supply, Single (V+)
2V ~ 10V
Voltage - Supply, Dual (V±)
±1.5V ~ 5V
Switch Time (Ton, Toff) (Max)
58ns, 48ns
-3db Bandwidth
180MHz
Charge Injection
Channel Capacitance (CS(off), CD(off))
3.5pF
Current - Leakage (IS(off)) (Max)
2µA
Crosstalk
-60dB @ 1MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)
Grade
Automotive
Qualification
AEC-Q100
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)