首頁 > Nexem代理商 > EB2-24NU-L
影像僅供參考,以產品規格為準
EB2-24NU-L
型號描述:
General Purpose Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount
型號:
EB2-24NU-L
品牌:
Nexem
交期:
7-12工作天
原廠包裝量:
750
起訂量:10 倍增量:1
Mounting Type
Surface Mount
Coil Voltage
24VDC
Contact Form
DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current)
1 A
Switching Voltage
250VAC, 220VDC - Max
Load - Max Switching
250VA, 220W
Coil Current
8.3 mA
Coil Type
Non Latching
Features
Termination Style
Gull Wing
Seal Rating
Coil Insulation
Must Operate Voltage
18 VDC
Must Release Voltage
2.4 VDC
Operate Time
2 ms
Release Time
1 ms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C