NX20P3483UKZ
- 型號描述:
Power Switch/Driver 1:1 5A 42-WLCSP (2.91x2.51)
IC PWR SWITCH 1:1 42WLCSP
- 型號:
- NX20P3483UKZ
- 品牌:
- NXP USA Inc.
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Switch Type
- USB Switch
- Number of Outputs
- 1
- Ratio - Input:Output
- 1:1
- Output Configuration
- Output Type
- Interface
- I2C
- Voltage - Load
- 2.8V ~ 20V
- Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
- Current - Output (Max)
- 5A
- Rds On (Typ)
- 28mOhm
- Input Type
- Features
- Slew Rate Controlled
- Fault Protection
- Current Limiting (Adjustable), Over Temperature, Reverse Current, UVLO
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C (TA)