SC10-100KPAG-50-U
- 型號描述:
Pressure Sensor 14.5PSI (100kPa) Gauge Male - 7/16" (11.11mm) SAE4 0 mV ~ 100 mV (5V) Cylinder, Metal
Socketed Pressure Sensor Capsule
- 型號:
- SC10-100KPAG-50-U
- 品牌:
- NOSHOK, Inc.
- Packaging
- Bulk
- Features
- mV Output
- Package / Case
- Cylinder, Metal
- Output Type
- Wheatstone Bridge
- Output
- 0 mV ~ 100 mV (5V)
- Operating Pressure
- 14.5PSI (100kPa)
- Pressure Type
- Gauge
- Accuracy
- ±0.03%
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Termination Style
- PC Pins
- Voltage - Supply
- 5V ~ 12V
- Port Size
- Male - 7/16" (11.11mm) SAE4