首頁 > NOSHOK, Inc.代理商 > PT40-3000PSIG-1-1-2-17
影像僅供參考,以產品規格為準
PT40-3000PSIG-1-1-2-17
型號描述:
Pressure Sensor 0PSI ~ 3000PSI (0kPa ~ 20684.27kPa) Gauge Male - 1/4" (6.35mm) NPT 4 ~ 20 mA Cylinder, Threaded
HIGH ACCURACY TRANSMITTER
型號:
PT40-3000PSIG-1-1-2-17
品牌:
NOSHOK, Inc.
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Applications
Industrial
Pressure Type
Gauge
Operating Pressure
0PSI ~ 3000PSI (0kPa ~ 20684.27kPa)
Output Type
Analog Current
Output
4 ~ 20 mA
Accuracy
±0.25%
Voltage - Supply
10V ~ 30V
Port Size
Male - 1/4" (6.35mm) NPT
Port Style
Threaded
Features
Temperature Compensated
Termination Style
DIN EN 175301-803 Form C with 3' Cable
Maximum Pressure
6000PSI (41368.54kPa)
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C